SIMATIC S7-1500

Źródło: https://magsteron.pl/

SIMATIC S7-1500 to jedna z najpopularniejszych serii sterowników logicznych firmy Siemens. Urządzenia te wyróżniają się bardzo wysoką wydajnością i szybkością pracy, przez co należą do najchętniej wybieranych PLC w branży automatyki przemysłowej. Sterowniki te posiadają przystępny w obsłudze interfejs, co w połączeniu z krótkim czasem przetwarzania danych zapewnia ogromne możliwości zastosowania. S7-1500 sprawdza się przede wszystkim w aplikacjach na średnim i wysokim poziomie zaawansowania.

Jakie zalety posiada sterownik SIMATIC S7-1500 firmy Siemens?

SIMATIC S7-1500 Siemens to sterownik PLC, który zapewnia wysoką funkcjonalność pracy, łatwą komunikację oraz ogromną elastyczność w zakresie różnych zastosowań. Seria ta została opracowana z myślą o utrzymaniu przyjaznej obsługi przy jednoczesnym zaawansowaniu technologicznym, dzięki czemu poszczególne modele efektywnie realizują operacje związane z przetwarzaniem sygnałów oraz sterowaniem ruchem. Jednostki CPU tego sterownika wyposażone zostały w wiele zintegrowanych funkcji, przez co są gotowe do pracy praktycznie zaraz po uruchomieniu. Do ich programowania służy narzędzie TIA Portal.

Sprawna instalacja i modernizacja

Sterowniki S7-1500 są szybkie w montażu, co wynika z zastosowania uniwersalnych i standardowych złączy. Moduły da się łatwo pozycjonować dzięki sprawnej modyfikacji pozycji zamykania klapek, nawet w przypadku stosowania przewodów o większej grubości. Listwa przyłączeniowa może być zamontowana w pozycji, która umożliwia podłączanie okablowania na samym module. Prostota montażu i konfiguracji przekaźników, włączników oraz innych elementów wynika z obecności wbudowanych mostków potencjałowych. W celu zniwelowania zakłóceń oraz usprawnienia odbioru informacji w sterowniku zintegrowane zostały funkcje ekranowania i izolacji sygnałów analogowych. Sterownik jest przy tym łatwy w modernizacji, ponieważ dodatkowe podzespoły da się zamontować przy użyciu zacisków wtykowych i bez konieczności stosowania narzędzi.