Pozycjonowanie sklepów Selly, a lokalne off-site 

Przedsiębiorcy, którzy zarządzają firmą w sieci internetowej, coraz częściej decydują się powierzyć jej pozycjonowanie ekspertom. Wynika to przede wszystkim z ich chęci uplasowania się na szczycie w rankingu wyszukiwania. Poza tym, specjaliści ds. SEO znają odpowiednie strategie, które mogą to umożliwić. 

Z artykułu dowiesz się o tym, jaką rolę odgrywa  pozycjonowanie sklepów selly oraz lokalne pozycjonowanie strony off-site. 

Czym jest pozycjonowanie lokalne off-site?

Pozycjonowanie lokalne off-site to działania mające na celu pojawienie się strony internetowej na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, jednak są one wykonywane poza witryną. Jedną z metod pozycjonowania off-site jest zdobywanie wartościowych backlinków. Im więcej takich linków prowadzi do witryny, tym wyższą pozycję może ona zdobyć w rankingu SERP. Powoduje to wzrost autorytetu witryny, ponieważ kiedy Google zauważa, że wiele użytkowników odwiedza Twoją stronę, uznaje ją za wartościową i wartą uwagi. Pamiętaj, aby linki były generowane w prawidłowy sposób, tj. powinny pochodzić z zaufanych stron internetowych. Jeśli chodzi o pozycjonowanie lokalne, to najważniejsze są linki o charakterze regionalnym, czyli pochodzące z portali informacyjnych lub innych stron związanych z tym samym miastem lub regionem, w którym prowadzisz swoją firmę.

Pozycjonowanie sklepów selly to te działania z zakresu standardowego pozycjonowania. Właściwie Selly w świecie marketingu to nic innego, jak polska platforma e-commerce, która dostarcza użytkownikom oprogramowanie wraz z niezbędnym wsparciem technicznym. 

Te dwa aspekty – pozycjonowanie sklepów selly oraz aktywności z zakresu off-site wzajemnie się uzupełniają. Tak naprawdę ich istnienie jest od siebie współzależne, jeżeli zależy Ci na uzyskaniu wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google. 

 

Systematyczność w pozycjonowaniu 

Niezależnie od decyzji, którą podejmiesz w związku z pozycjonowaniem, musisz wziąć pod uwagę potrzebę bycia systematycznym. Pozycjonowanie lokalne off-site to zestaw czynności wykonywanych poza witryną w celu zwiększenia widoczności serwisu internetowego. Oprócz doświadczenia i wiedzy, konieczna jest determinacja w działaniu i duże pokłady cierpliwości. Jeżeli nie jesteś przekonany, czy podołasz takiemu wyzwaniu, pozycjonowanie sklepów selly spieszy na ratunek.